Ana sayfa Uncategorized Reduce Only Nedir ? Vadeli işleme girerken bu hatayla karşılaştıysanız çözümü çok...

Reduce Only Nedir ? Vadeli işleme girerken bu hatayla karşılaştıysanız çözümü çok basit!

58
0

Vadeli  işleme girerken yanlışlıkla bu seçenek açık kaldıysa Binance gibi Futures işlem sunan borsalar size işleme girmenize müsaade etmez, hata verir. Bu hata Binance’da :

– Order notional cannot be less than XX.XX USD. This does not apply to reduce only orders.

şeklinde gözükür.  Bunun sebebi  Vadeli İşlemler de ”Reduce Only” yani ”Yalnızca Azalt” seçeneğinin açık olmasıdır. Eğer bu emir tipi açık kaldıysa borsa size işlem açmaya izin vermeyip , hata verecektir.

Reduce Only Ne Demek?

Reduce Only  yalnızca bir pozisyonu kapatmak veya azaltmak için kullanılır. Örnek verecek olursak 100$ ile bir işleme girdiyseniz bunun yarısını kapatmak istiyorsanız aşağıdaki görselde ilk işaretli olan bölümü %50 kısmına getirip ikinci işaretli olan yerden Reduce Only butonunu aktif etmeniz gerekir. Limit emir ve Piyasa emir olarak her ikisinde de kullanılır.

Reduce Only Hangi durumlarda kullanılabilir?

  • Kar cebe:  Girdiğiniz işlemde hem tatmin edici bir kar oranı olduğunu düşünüp hem de pozisyonu devam ettirmek istiyorsanız bu emir tipi tam size göre. Örnek verecek olursak :

100$ ile 10x bir işleme girdiniz. Girdiğiniz işlem %30 karda ama daha da karlı olabileceğini  düşünüp riski de azaltmak istiyorsunuz. Reduce Only emir tipini seçerek istediğiniz oranda pozisyonu küçültebilirsiniz.

  • Yanlış işlem yapmamak: Emriniz için yalnızca azalt özelliğini seçip %100 yapmanız durumunda, pozisyonunuzun gidişatını tersine çevirmeden kapatabilirsiniz.

Youtube kanalımızda örnekli olarak izlemek istiyorsanız Reduce Only Nedir linke tıklayabilirsiniz.

Uyarı: Kripto para borsalarında alım satım yapmak, fiyat dalgalanmalarının büyüklüğü nedeniyle yüksek risklidir. İşlem yapmadan önce, lütfen kripto para borsalarında işlem yapmanın tüm risklerini tam olarak anlayın ve kararlarınızı bu doğrultuda verin. Kullanıcı kaynaklı oluşacak kayıplardan dolayı parasalhayat.com sorumlu tutulamaz.

Önceki makaleCoin Yakım İşlemi (Proof of Burn) Nedir?
Sonraki makaleBİST Halka Arz Nedir? Halka Arzı Beklenen 21 Şirket ve Tüm Detaylar!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here