Ana sayfa Borsa Analizleri KLGYO Teknik Analiz Görünümü 13/04/2021

KLGYO Teknik Analiz Görünümü 13/04/2021

53
0
KLGYO teknik analiz
KLGYO teknik analiz

Borsa İstanbul’da işlem gören KLGYO (Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı) 21 ekim 2020 tarihinde zirve fiyatını görerek 12/04/2021 tarihinde %4,33 düşüşle 1,99 TL fiyatından kapanış yapmıştı. KLGYO şirketine yatırım yapıp uzun süreden beri bekleyen birçok yatırımcı grubundan gelen sorularla sizler için KLGYO teknik analiz yapacağız.

KLGYO bildiğiniz gibi Kanal İstanbul projesi haberleriyle yatırımcı kitlesinde bir beklenti oluşturmuştu. Şirketin son zamanlarda yapmış olduğu %400 bedelli sermaye arttırımı ile 124 milyon TL lik sermayesini 620 milyon TL ye çıkarmıştı. Borsamızda malesef ki son yıllarda sermaye arttırımı haberleri oldukça yanlış yorumlanmakta ve her sermaye arttırımı haberi olumlu bir hava ile karşılanacakmış gibi fiyatlanmaktadır. (Halbuki gerçekte böyle değildir)

KLGYO sermaye artırımı işlemlerini tamamladıktan sonra uzun bir süre yatay hareketin ardından düşüş trendini başlatan hareketler yapmaktadır. Nasıl mı gelin beraber KLGYO hisse senedi teknik analizini beraber yapalım.

KLGYO hisse senedi 13 mart 2020 de başlatmış olduğu ralli hareketiyle 0,47 TL lerden 5 TL fiyatlarını görmüş oldu (bölünme fiyatıyla) Aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi 18 mart 2021 tarihinde ana trendini aşağı yönlü kırmış ve bu tarihten itibaren tekrar ana trende girmek istese de başarılı olamayıp düşüş trendine girmiştir.

KLGYO beklenti
KLGYO beklenti

Birçok yatırımcının beklemekten sıkıldığı KLGYO hisse senedinde Kanal İstanbul beklentisinin hala hisse senedi üzerinde etkili olduğunu düşünüyorum. Teknik görünüme odaklanacak olursak düşen kama formasyonunun ana trendin altında oluştuğunu görmekteyiz.

Burada yatırımcılar düşen kama içerisinde düşüş ve yükselişten yararlanarak trade etmek suretiyle ortalamalarını aşağıya çekerek maliyet düşürebilir ya da uzun vadeli düşünenler içinde bu tür heyecanlara kapılmayıp hissenin asıl olması gereken değerlere gelmesini bekleyebilirler.

KLGYO teknik analizde eğer ki düşen kama içerisinde al-sat stratejisi güdecek olursanız muhtemel destek ve direnç noktaları fotoğraftaki gibidir.

KLGYO teknik analiz
KLGYO teknik analiz

Yukarıdaki fotoğrafta düşen kama formasyonu içerisinde mavi ile işaretlenmiş noktalar destek (alış), kırmızı ile işaretlenen noktalar ise direnç (satış) bölgeleri olarak gösterilmiştir. KLGYO hisse senedi 12/04/2021 tarihinde 1,99 TL fiyatı ile kapanış göstermiştir. Bu noktadan sonra muhtemel destek ve direnç noktaları aşağıdaki gibidir:

Destek noktaları:1,71-1,72 , 1,54-1,50

Direnç noktaları: 2,03-1,99 , 1,67-1,70

Yukarıda belirtmiş olduğum destek ve direnç noktaları düşen kama formasyonu içerisinde hareket ettiği taktirde geçerli olabilecek seviyelerdir. Hisse ne zaman ki düşen kama formasyonunu yukarı yönlü kırıp ana trend içerisine girerse o zaman farklı senaryolar dile getirilebilir. Dileyen yatırımcılar KLGYO grafiğini açarak günlük grafikte kendileri analizlerini yapabilir bu sayede grafiği daha net görmüş olurlar.

Umarım en kısa zamanda yatırımcısının yüzünü güldürür 🙂

Önceki makaleFincan Kulp Formasyonu Nedir, Nasıl Çizilir, Hedefi Nasıl Belirlenir ?
Sonraki makaleAKYHO Teknik Analiz Görünümü 14/04/2021
İstanbul Üniversitesi finans yüksek lisans öğrencisi. Fotoğrafçı ve sinemasever. Uzmanlık alanı: Portföy yönetimi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here